Haberler

Gündem

Yardıma İhtiyaçları Var

Image

Yardıma İhtiyaçları Var

Bystrzycy Kłodzkiej’da bugünkü konuşmasında Başbakan Şansölyesi başkanı, şiddetli yağmurlardan etkilenen haneler için mali desteğin 6000 Zloty’ye kadar ulaşabileceğini söyledi.

Claudzka bölgesindeki sel tehdidi ile ilgili olarak, bu sabah Bytschice-Claudzka'da bir acil durum toplantısı yapıldı.

Vali “İki gün öncesine kadar, Nysa Łużycka için çok korktuk ve dün gece en büyük endişemiz Nysa Kłodzka ile ilgiliydi. Yine de, doğa sürpriz yapmayı sever ve bu yüzden onu güvende tutmaya çalışıyoruz.” dedi.
Başbakanlık ofisi başkanı Michał Dworczyk, zararların etkin bir şekilde doğrulanması için Aşağı Silezya Voivoduna başvurdu. - En büyük selin Krosnowice'de olduğunu biliyoruz. Bu nedenle, bu sabah İçişleri ve İdare Bakanlığı'nda ihtiyaç olan yerlere 6.000'e kadar verilebilecek mali destek konularıyla ilgilenen Bakan Wąsik ile konuştum. dedi.

Gerektiğinde başvuruların yapılmasını ve birkaç gün içinde yardıma muhtaç kişilere yardım sağlanmasını sağlayacağız - diye garanti etti. Yetkili, gerektiğinde genel rezervin Międzygórze barajının modernizasyonunu destekleyeceğini ve işlerin orada hızla tamamlanacağını da sözlerine ekledi.


Kaynak: https://naszdziennik.pl/polska-kraj/222550,potrzebna-szybka-pomoc.html
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa