Haberler

Gündem

Lodz Üniversitesi'ndeki Kimyagerlerin Başarısı. Ekolojide Bir Devrim!

Image

Lodz Üniversitesi'ndeki Kimyagerlerin Başarısı. Ekolojide Bir Devrim

Lodz Üniversitesi'ndeki kimyagerlerin başarısı ekolojide bir devrim olabilir. Yılda binlerce ton farmasötik atık düzenli depolama yerine geri dönüşüme gidecek.

Lodz Üniversitesi'ndeki kimyagerler, ilaç üretiminden sonra alüminyumun plastikten ayrılması için bir yöntem geliştirdiler.Prof. Sławomira Skrzypek, Dr. Ewa Miękoś ve Dr. Dominik Szczukocki laboratuvar yöntemlerinde iki yıl boyunca preslenmiş saf alüminyum ve polivinil klorürün nasıl ayrılacağını araştırdılar. Çözüm basit çıktı. Alüminyumun plastikten koparılması için doğru kimyasalın kullanılması gerekiyordu.

Profesör Marek Zieliński: Atık yönetimi konusunda tecrübemiz vardı bunu bir meydana okuma olarak ele aldık. Laboratuvar yöntemini kullanarak alüminyum ve plastiği ayırmak için bir mekanizma oluşturmayı başardık.

Doktor Ewa Miękoś: Çevre için büyük miktardaki atıklar düzenli depolama alanına gitmeyecek, ancak kullanıma geri dönecek.


Kaynak:https://www.fakt.pl/facet/technologie/sukces-chemikow-z-uniwersytetu-lodzkiego-rewolucja-w-ekologii/zt30fm5#slajd-1
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa