Haberler

Gündem

Tatilden Sonra Dersler Nasıl İşlenecek?

Image

Tatilden Sonra Dersler Nasıl İşlenecek?

Milli Eğitim Bakanlığı sözcüsü, bakanlığın Eylül ayında başlayacak olan okulların ve eğitim tesislerinin normal çalışmasına hazırlandığını söyledi. Uzaktan eğitimin ise yeni öğretim yılında normal eğitimi tamamlayacak şekilde kullanılması bekleniyor.

MFA sözcüsü Anna Ostrowska PAP ile yaptığı röportajda, Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2020/2021 öğretim yılı için uzaktan eğitimin uzatılmasının planlandığı haberini yalanladı. Bakanlığın sözcüsü, bakanlığın Eylül ayından itibaren normal eğitimin başlamasına hazırlanıldığını söylüyor. Aynı zamanda bakanlık, uzaktan eğitim için programların ve araçların iyileştirildiğini ve bu sayede öğretmenlerin uzaktan eğitimi ek çalışma yöntemi olarak kullanabileceğini söylüyor.

Sağlık Bakanı, şuan için Eylül ayından itibaren okul eğitiminin nasıl olacağının açıkça belirtmenin zor olduğunu, koronavirüs salgınının çok dinamik olduğunu ve birkaç ay içinde nasıl görüneceğini tahmin etmenin zor olduğunu belirtti.

Łukasz Szumowski “Şu anda Polonya'da sahip olduğumuz eğilim devam ederse ve enfeksiyon sayısını azaltırsak, öğrencilerin normal olarak okula dönme şansı olacaktır. Eylül ayından itibaren uzaktan eğitimi planlamıyoruz. Plan, çocukların normal şekilde geri dönmeleri, ancak dediğim gibi, salgın tahmin edilemez.” diye belirtti.

Polonya'daki okullarda tam zamanlı dersler 12 Mart’ta askıya alınmıştı. On gün sonra bakanlık zorunlu uzaktan eğitimi başlattı. Bu durumda, öğrenciler 26 Haziran Cuma günü sona eren öğretim yılının sonuna kadar eğitime uzaktan devam edecekler.

https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,26062322,jak-beda-wygladaly-lekcje-po-wakacjach-ministerstwo-edukacji.html

potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa