Haberler

Gündem

Fransız Grup Polonya'dan Daha Fazla Çalışan Çekecek

Image

Fransız Grup Polonya'dan Daha Fazla Çalışan Çekecek

AFP ajansı, Gliwice'deki Opel fabrikasından 20 çalışanın daha Fransa'daki PSA grubunun ekibine katılacağını söyledi. Bu kez Polonyalılar geçici olarak ülkenin doğusundaki Sochaux fabrikasında istihdam edilecek.

Polonyalılar, Covid-19 salgını sırasında önemli ölçüde düşen, orada üretimi artırmak için Sochaux ekibini güçlendirecek 250 çalışandan oluşan bir grupta olacaklar. Kalan 230 kişi, bu grubun diğer Fransız tesislerinden gelecek ve bunlardan 30'u orada sadece geçici olarak istihdam edilecek.

Polonya Şirketindeki Çalışanlar

Birkaç gün önce, Gliwice'den 124 Opel çalışanı Fransa'nın kuzeyindeki Hordain'de, Fransa'da tartışmalı olan bir üretim ekibine katıldı. Fransız sendikaları, Fransız çalışanların PSA fabrikalarında, öncelikli olarak istihdam edilmelerini isteyen Polonya'dan çalışan ithalatçılara karşıydı.

Başlangıçta, Fransa'ya 531 Polonyalı getirmek isteniyordu.

Ancak PSA başkanı Carlos Tavares, hükümet ve sendikaların baskısı altında, bu fikirden vazgeçti ve Polonya'daki Fransız tesislerini güçlendirecek, çalışan sayısını azalttı.

PSA Grubu

PSA Grubu (eski adıyla PSA Peugeot Citroen) Peugeot Societe Anonyme, bir Fransız otomotiv grubu, otomobil, kamyonet ve iki tekerlekli araç üreticisi. Peugeot, Citroen, DS, Opel ve Vauxhall markalarına sahip.

https://tvn24.pl/biznes/ze-swiata/psa-sciagnie-do-sochaux-pracownikow-z-fabryki-opla-w-gliwicach-4619074
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa