Haberler

Gündem

Türk Doktorlarımız Koronavirüsü Olmuş Bir Hastaya Işın Tedavisi Uyguladı!

Image

Türk Doktorlarımız Koronavirüsü Olmuş Bir Hastaya Işın Tedavisi Uyguladı!

Türk doktorlarımız bir kez daha onlarla gurur duymamızı sağladılar. Türkiye’nin ışın tedavisi yöntemini (TurkishBeam) ilk kez Türkiye’nin güneydoğusundaki bir hastaya Covid-19 tedavisi için uyguladılar.

Ankara Gazi Üniversitesi’ndeki 46 yaşında erkek hasta, kalp ve damar cerrahı Hikmet Selçuk Gedik’e Diyarbakır İl Sağlık Müdürü Cihan Tekin ve Diyarbakır Gazi Yaşargil Eğitim ve Araştırma Hastanesi başhekimi Erkan Baysal’ın katıldığı bir basın toplantısında uygulandı.

Tekin, “Türkiye Sağlık Bakanlığı ve Türk doktorlar tarafından koronavirüs tedavisi için kullanılan farklı yöntemler var, ancak Gedik’in bugün uyguladığı yöntem dünyada bir ilk” dedi.

Diyarbakır’da hastanın iyileştiğini duyurmaktan gurur duyduğunu söyledi.

Diyarbakır’da İlk Tedavi Alan Kişi

Tedaviyi alan Mahmut Orak, 18 Haziran’da hastaneye kaldırıldığını ve sonuçların virüs için pozitif olduğunu doğruladıktan sonra tedavi başladığını söyledi.

“Evde beş gün kaldım, sonra kendimi kötü hissettiğimde hastaneye kaldırıldım. Işın tedavisini kabul ettim ve şimdi çok iyi hissediyorum. Hiç acı hissetmedim. Herkese çabalarından dolayı teşekkür ediyorum ”dedi Ocak.

Gedik, bu ayın başlarında, geliştirici RD Global INVAMED’e göre, Türk bilim adamları tarafından Covid-19 dahil olmak üzere viral hastalıkları tedavi etmek için geliştirilen terapi için yapılan bir klinik çalışma açıkladı.

Gedik, “Hastaların uygulanmasına olanak tanıyan klinik çalışma süreci, [Türkiye] Sağlık Bakanlığı’na başvurusu onaylandıktan sonra TurkishBeam tedavi yöntemi için başladı,” dedi.

TurkishBeam, TurkishBeam Seçici Duyarlı UVC ve Lazer Tedavisi veya TurkishBeam altında bilim adamları tarafından üç yıllık bir araştırmanın ardından dünyaca ünlü bir Türk firması tarafından kurulan ve geliştirilen bir ışın tedavi sistemidir.

Vücudun içinde ilk kez kullanılabilecek yöntem, Türkiye’nin paradigmaları değiştirecek küresel bir hareketi olarak görülüyor.

Süreç, virüs ve bakteri gibi mikroorganizmalar üzerinde yapılan çalışmalarla başladı ve toksikolojik analizlerle devam etti. Hayvanlar ve insan hücre kültürü çalışmalarının tamamlanmasından sonra klinik çalışma aşamasına ulaştı.

Kasım 2019’dan bu yana, grup aynı yöntemi kullanarak Covid-19 üzerinde çalışmaya odaklandı.

4 Mayıs’ta Sağlık Bakanlığı klinik çalışmalar için başvuruyu onayladı. Uluslararası tıp yetkililerine duyurulduktan sonra, ABD’deki Cleveland Clinic ve New York Üniversitesi tarafından test ve işbirliği için resmi olarak davet edildi.

Araştırmacılara göre, tedavi mikroorganizmalar, mantarlar, bakteriler ve virüsler gibi organizmaların tamamen yok edilmesini sağlar ve hücrelere ve insanların DNA’sına zarar vermez.

Alıntı: tribune.com.pk

https://polonya.co/turk-doktorlarimiz-koronavirusu-olmus-bir-hastaya-isin-tedavisi-uyguladi
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa