Haberler

Gündem

Türk ve Polonyalı Kültür Dernekleri Ortak Çalışmalar için Buluştu

Image

Türk ve Polonyalı Kültür Dernekleri Ortak Çalışmalar için Buluştu.

Kurulduğu 2016 senesinden bu yana 11 projeyi başarılı şekilde hayata geçiren TÜRKPOL derneği ve Türkiye’de yaşayan Polonyalıların ortak bir çatı altında buluşmasını sağlayan, Leh Dili ve Kültürünün tanıtılması için büyük emekler sarfeden POLANKA dernekleri önümüzdeki süreçte ortak projeler üretmek ve mevcut projelerde birbirlerini destekleme kararı aldılar.

POLANKA Derneği Başkanı Małgorzata Koloğlu ortak projelerin her iki derneğinde çalışmalarına güç katacağını belirtti. Toplantı esnasında öğrenci ve akademisyen değişim programlarından, kültür aktivitelerine ve ortak yapılacak akademik çalışmalara kadar bir çok konuda ortak hareket etme kararı alındı. TÜRKPOL Derneği başkanı Sayın Dr.M.Göktürk İplikçioğlu ortak amacımız yüzlerce yıllık bir dostluk köprüsü kurmuş iki milletin bağlarını daha da güçlendirmek dedi.

Toplantı katılımcılarından TÜRKPOL yönetim kurulu danışmanı, Avrupa Birliği Türkiye Dostluk Grubu Genel Sekreteri Sayın İpek Tekdemir, derneklerin yapacağı çalışmaların Avrupa Birliğinde temsil edilmesi ve ortak projelerin gerçekleşmesi noktasında destek vereceğini belirtti.

Toplantı POLANKA Derneği Başkanı Ankara Üniversitesi Öğretim Görevlisi Sayın Małgorzata Koloğlu, TÜRKPOL Derneği başkanı Sayın Dr. M.Göktürk İplikçioğlu, TÜRKPOL yönetim kurulu üyelerinden Sayın Fikret Aktimur, Sayın Özay Yılmaz, Sayın Karalina Komar, POLANKA Derneği üyeleri Sayın Sylwia Uçan, Sayın Maria Nowotna, Polonya Ticaret ve Yatırım Ajansı İş Geliştirme Müdürü Sayın Kağan Nalbantoğlu, TÜRKPOL Türkiye temsilcisi ve POLANKA derneği üyesi Sayın M.Emir Genç’in katılımlarıyla gerçekleşti.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa