Haberler

Gündem

Koronavirüs Salgini Hakkinda Polonya Hükümeti Tarafindan Alinan Ve 10 Ekim 2020 Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak Önlemlere İlişkin Duyuru

Image

Koronavirüs Salgini Hakkinda Polonya Hükümeti Tarafindan Alinan Ve 10 Ekim 2020 Tarihinden İtibaren Geçerli Olacak Önlemlere İlişkin Duyuru

Polonya Hükümeti COVID-19 salgınında yaşanan artışa bağlı olarak ülke genelini “sarı bölge” olarak ilan etmiş ve 10 Ekim 2020 Cumartesi gününden itibaren tüm ülkede geçerli olmak üzere önleyici sağlık tedbirleri anlamında yeni kısıtlamaların uygulamaya konulacağını açıklamıştır.Salgının aktif şekilde yayıldığı bazı ilçeler (poviad) ise daha üst düzey kısıtlamaların geçerli olacağı “kırmızı bölge” kapsamına alınmış olup bu bölgeler için ilave önlemler uygulanacaktır.

Bu bağlamda, 10 Ekim 2020 Cumartesi gününden itibaren ülke genelinde kapalı alanlara ilaveten kamuya açık tüm dış alanlarda da maske takma (ağız ve burnu kapatma) zorunluluğu getirilmiştir. Ayrıca,

- Restoranlarda 4 m2ye bir müşteri kuralı getirilmiştir. “Kırmızı bölgeler” için yemek yerlerinin sadece 06:00 – 22:00 saatleri arasında açık olabileceği düzenlenmiştir.

-17 Ekim 2020 tarihinden itibaren, düzenlenecek özel etkinliklere (düğün, vaftiz töreni vs.) katılabilecek kişilerin sayısı “kırmızı bölgeler” için 50, diğer bölgeler için 75 kişi ile sınırlandırılmıştır.

- “Kırmızı bölgelerde” kültürel etkinlikler düzenleme ve bu etkinliklere katılım yasaklanmıştır. Diğer bölgelerde kültürel etkinlikler için kapalı mekanlara yüzde 25 doluluk oranı kuralı getirilmiş, dış mekânlarda düzenlenecek kültürel etkinlikler ise maksimum 100 kişi ve 5m2ye 1 kişi düşecek şekilde kısıtlanmıştır.


Bulunduğunuz bölgenin hangi kategoride yer aldığını görmek ve sarı ve kırmızı bölge uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki web bağlantılarından erişim sağlanabilmektedir:

https://www.gov.pl/web/koronawirus/rozszerzamy-zasady-bezpieczenstwa

https://www.premier.gov.pl/wydarzenia/aktualnosci/epidemia-koronawirusa-lepsza-koordynacja-dzialan-i-nowe-zasady-bezpieczenstwa.html

Kendilerinin ve çevrelerinin sağlığı açısından önlemlere titizlikle uymaları vatandaşlarımızdan rica olunmaktadır.

Konuya ilişkin olabilecek gelişmeler hakkında, Büyükelçiliğimiz web sayfası ve sosyal medya sayfalarındaki açıklamalarla Polonya Hükümeti tarafından yapılan uyarıların takip edilmesi de önem taşımaktadır.

Vatandaşlarımıza saygıyla duyurur, sağlıklı günler dileriz.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa