Haberler

Gündem

Dağlık Bölgelerde Yaşayanlar Söz Verilen Hükümet Yardımı Vaadine Rağmen Protestoya Devam Ediyor

Image

Dağlık Bölgelerde Yaşayanlar Söz Verilen Hükümet Yardımı Vaadine Rağmen Protestoya Devam Ediyor.

Polonya'nın dağlık bölgelerindeki artan sayıda işletme, devlet tarafından finanse edilen mali destek vaadine rağmen hükümetin katı kilitleme politikasına karşı ayaklanıyor.

Aralık ayında uygulamaya konulan sıkı Covid karşıtı politikalar, birçok firmanın finansal güvenlik için güvendiği karlı kış tatili sezonunun çoğunu mahvederek, otelleri ve kayak pistlerini kapattı.

Polonya hükümeti, kısıtlamalardan etkilenen dağ bölgelerine yönelik bir destek programının parçası olarak 1 milyar PLN (220 milyon Euro) harcamayı planladığını açıkladı.

Bu tür vaatlere rağmen yerel firmalar dava açacaklarını söylüyorlar ve hükümetin kısıtlamaları ne olursa olsun işyeri açacaklarını açıkladılar.

Pazartesi günü, Başbakan Yardımcısı ve Kalkınma Bakanı Jaroslaw Gowin, bir isyanı önlemek amacıyla, hükümetin "toplumdan önemli miktarda yardım alan dağ belediyelerinden ve sektörlerinden temsilcilerin sorumluluğunun yönlendirilmesini" umduğunu söyledi.

Ancak, bir mimar ve gelişmekte olan bir "İskoçyalıların veto" kampanyasının başlatıcısı olan Sebastian Piton, Rzeczpospolita'ya her gün "birçok insanı öldüren ve özel mülkiyeti yok eden" hükümet politikalarına son vermenin tam zamanı olduğunu söyledi.

Kısıtlamalar hızlı bir şekilde kaldırılmazsa "küçük ve orta ölçekli şirketler piyasadan kaybolurken, devlete ve büyük şirketlere ait olanlar kalacak" dedi.

Gazeteye göre, dağlık bölgelerde yaşayanlar, şimdiye kadar çoğunlukla iktidardaki Birleşik Sağ kampının sadık destekçileri ve hükümetin planlarından bağımsız olarak işlerini açacaklarını söylüyorlar.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2021 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa