Haberler


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /potiad/administrator/components/com_sppagebuilder/helpers/sppagebuilder.php on line 156
Gündem

BAŞBAKANIN COVID-19 BAŞDANIŞMANI ÜLKEYİ BİR AY BOYUNCA KAPATMAYI ÖNERİYOR

Image

BAŞBAKANIN COVID-19 BAŞDANIŞMANI ÜLKEYİ BİR AY BOYUNCA KAPATMAYI ÖNERİYOR

Başbakanın baş COVID-19 danışmanı, enfeksiyonların günlük 30.000 eşiği aşması halinde Polonya'nın bir aylığına kapatılması gerektiğini söyledi.

Polonya, 7 Kasım'da yayınlanan 27.875'lik bir rekorla Ekim ve Kasım aylarında artan enfeksiyon oranları yaşadı.

Rzeczpospolita gazetesine verdiği röportajda Profesör Andrzej Horban, "İnsanların haksız yere evlerini terk etmelerini yasaklamalıyız, sadece ülkenin işleyişi için gerekli olan mesleklerde çalışanlara izin vermeliyiz. Diğer her şey bir aylığına kapanmalı" dedi ve ekledi: kiliseler için de geçerli olmalıdır.

Horban, Polonya'nın hastane kapasitesini çoktan aştığını söyleyerek devam etti, "bu nedenle geçici hastaneler inşa etme kararı alındı."

Ancak, hastayı profesyonel bir şekilde tedavi edecek oksijen, yatak, ilaç veya personel olmadığında sağlık hizmetinin bozuk kabul edilmesi gerektiğini sözlerine ekledi.

Rzeczpospolita'ya konuşan Horban, "Rehabilitasyon ve nekahet evlerini hariç tutarsak, genellikle oksijene erişim olmadığı için, yaklaşık 100.000 yatak kalmıştır, bunlardan yaklaşık 30.000'i COVID-19 hastaları için ayrılmış ve hazırdır."

"Günde 30.000 teşhis konduğunda, ortalama 6.000 kişinin hastanede kalması gerekecek. Ortalama kalış süresi 10 gün. Bu, 10 gün sonra 60.000 yatağımızın kullanıldığı anlamına geliyor."

Buna rağmen sağlık hizmetinin hala yatak ayırmaya ihtiyacı olduğunu ifade ederek “doğumu veya kalp krizini erteleyemeyiz” dedi. Ancak pandemi, kanser için bile birçok tedavinin ertelenmesine yol açabilir.

Profesör, geçici hastaneler de dahil olmak üzere Polonya'nın aslında yaklaşık 50.000 yatağa sahip olduğunu tahmin ettiğini söyledi.

Öte yandan profesör, böylesine yüksek bir enfeksiyon oranıyla Polonya'nın üç ila dört ay içinde sürü bağışıklığına ulaşması gerektiğini söyledi.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2022 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa