Haberler


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /potiad/administrator/components/com_sppagebuilder/helpers/sppagebuilder.php on line 156
Gündem

POLONYA'DA COVID-19 SALGINI DURUMU İSTİKRARA DOĞRU GİDİYOR

Image

POLONYA'DA COVID-19 SALGINI DURUMU İSTİKRARA DOĞRU GİDİYOR

Polonya Sağlık Bakanı, COVID-19 salgın durumunun "en azından istikrara kavuştuğunu" söyledi ve "en kötüsü bir anlamda arkamızda kalıyor" umudunu dile getirdi.

Adam Niedzielski Salı günü gazetecilere verdiği demeçte, "Salgın durum en azından istikrar kazanıyor," dedi. "Aslında, istikrarın gerçekleştiği ve kendimize biraz gülümsememize izin verebileceğimiz bir aşamadayız. en kötüsünün bir anlamda geride kaldığını belirtin. "

Ayrıca, "en önemlisi günlük yeni vaka sayısı ve COVID-19 hastane altyapısının mevcudiyeti olmak üzere çeşitli boyutlarda istikrar sağladığını" da sözlerine ekledi.

Niedzielski, iki hafta sonra ilk kez yeni vaka sayısının Salı günü 20.000'in altına düştüğünü sözlerine ekledi.

"Yeni enfeksiyonların sayısında kesinlikle kademeli bir istikrar dönemi gözlemledik," dedi.

Kısıtlamalara atıfta bulunan Bakan, bunların 29 Kasım'a kadar yürürlükte kalacağını söyledi. "Mevcut düzenlemelerde ne sertleştirici ne de gevşetici bir değişiklik olmayacak." dedi.

Niedzielski, "Gevşemeye yer yok; hangi aşamada olduğumuzu anlamak ve her şeyden önce çok ihtiyatlı kararlar almak için kapsamlı bir analiz için zaman var."

Kış tatilleri ve çocukların ne zaman okula dönebilecekleri sorusuna Niedzielski, bunu söylemek için henüz çok erken olduğunu söyledi.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2022 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa