Haberler

Ekonomi

Polonya Ordusu, Varşova'da Kanalizasyon Sızıntısını Kontrol Altına Almak İçin Pontoon Köprüsünü Kuruyor

Image

Polonya Ordusu, Varşova'da Kanalizasyon Sızıntısını Kontrol Altına Almak İçin Pontoon Köprüsünü Kuruyor.

Askeri mühendisler, Varşova'nın en kuzeydeki köprüsünün yanına geçici bir duba köprüsü inşa ettiler; burada, Vistula Nehri'ne hektolitre lağım suyu gönderen büyük bir kanalizasyon borusu arızalandıktan sonra bir acil durum boru hattı kurulacak.

2. Askeri Mühendislik Alayı komutanı Albay Artur Gruszczyk, askeri mühendislerin 245 metrelik köprüyü güvence altına almaları ve acil durum boru hattının kurulumunu denetlemeleri gerektiği için çalışmalarına devam edeceklerini açıkladı.

Gruszczyk, "Boruyu çekmek karmaşık ve tehlikeli bir işlem. İşimiz, boru hattını inşa eden şirket onu köprüye çekene kadar birkaç gün daha sürecektir." dedi.

Salı gününden bu yana yaklaşık 200 askeri personel geçici geçişi inşa ediyor ve bunların 50'si bundan sonra inşaatı denetleyecek ve hizmet verecek.

Ordu, geçici atık geçidinin Kasım ayı sonuna kadar kullanılabileceğini, hava durumu müsait olursa belki biraz daha uzatılabileceğini varsayıyor.

Kuzey Varşova'daki Czajka arıtma tesisine kanalizasyon gönderen bir boru, benzer bir olayda ana kolektör borusunun arızalanmasından sadece bir yıl sonra, Ağustos ayı sonlarında arıza yaptı. Bu, Varşova yetkililerini Vistula Nehri'ne kontrollü bir atık boşaltımı yapmaya itti.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa