Haberler

Ekonomi

Üç Deniz Fonu Carpathia Projesine Yardım Edebilir

Image

Üç Deniz Fonu Carpathia Projesine Yardım Edebilir.

Altyapı Bakanı Andrzej Adamczyk Çarşamba günü Güney Polonya'nın Karpacz kentinde devam eden Ekonomi Forumu'nda yaptığı açıklamada, Polonya'nın Via Carpathia iletişim güzergahının uzantısı için fon sağladığını ancak Üç Deniz Fonu'nun projeye katılan diğer ülkelere yardımcı olabileceğini söyledi.

3-5 milyar Euro büyüklüğündeki Üç Deniz Fonu, Adriyatik, Baltık ve Karadeniz arasında yer alan 12 ülkeyi bir araya getiren bir Polonya-Hırvat altyapı geliştirme projesi olan Üç Deniz Girişimi'ni oluşturan 12 ülke tarafından üstlenilen ulaşım, enerji ve dijitalleştirme projeleri için bir destek aracıdır.

Fon, ulusal kalkınma kurumları, Avrupa Yatırım Bankası (EIB), Dünya Bankası ve ABD merkezli Uluslararası Kalkınma Finansmanı Kurumu (IDFC) gibi uluslararası kuruluşlar ve özel yatırımcılar tarafından ortaklaşa finanse edilecek.

Adamczyk, fonun 8.800 km'lik yolun finansmanı ile ilgili tekrarlanan sorulara cevap olabileceğini söyledi. Ayrıca Polonya'nın AB'nin TEN-T ağına dahil edilmesi için Avrupa Komisyonu'na başvurusu hakkında bilgi verdi ve bu proje için daha fazla finansman seçeneği sunabilir.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa