Haberler

Ekonomi

POLONYA BAKIR DEVİ KGHM'NİN ORTAĞI ŞİLİ TESİSİNDEKİ HİSSESİNİ SATABİLİR

Image

POLONYA BAKIR DEVİ KGHM'NİN ORTAĞI ŞİLİ TESİSİNDEKİ HİSSESİNİ SATABİLİR

KGHM Çarşamba akşamı yaptığı açıklamada, Polonya'nın bakır ve gümüş holdingi KGHM'nin Şili'deki Sierra Gorda madenindeki ortağı Japonya merkezli Sumitomo Metal Mining Co., Ltd'nin hisselerini satmayı planladığını söyledi.

Sumitomo'nun Sierra Gorda SCM ortak girişiminde düzenlediği basın açıklamasında, "KGHM Polska Miedź Yönetim Kurulu, 7 Ekim 2020'de Sumitomo Metal Mining Co., Ltd., Sumitomo Corporation ve SMM Sierra Gorda Inversiones Limitada tarafından hisselerin yüzde 45'inin satış sürecinin planlanan başlangıcı hakkında bilgilendirildiğini duyurdu "yazıyordu.

Açıklamaya göre KGHM, Sumimoto'nun Sierra Gorda'daki hisselerinin muhtemel devralımı ile ilgilenmiyor, zira Polonyalı şirketin 2019-2023 stratejisinin Sierra Gorda'ya katılımının ölçeğinde bir değişiklik olmadığını söyledi.

Basın, "Sierra Gorda'nın değerini artırmaya yönelik bugüne kadar yapılan optimizasyon çalışmalarının tümü devam edecek. 2020 yılı için aşılan yarı yıllık üretim bütçesi hedeflerine yansıyan beklenen sonuçları veriyorlar."

Eylül 2011'den bu yana Sierra Gorda madeni, KGHM International (yüzde 55), Sumitomo Metal Mining (yüzde 31,5) ve Sumitomo Corporation (yüzde 13,5) tarafından ortak girişimdir.

Şili'deki Sierra Gorda açık ocak bakır ve molibden madeni, Haziran 2014'te başlatılan, uzun vadeli operasyonel perspektife sahip bir madencilik projesidir. Maden, hem sülfür hem de oksit bakır cevherlerini içeren bir bakır-molibden yatağında faaliyet göstermektedir.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2020 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa