Haberler

Ekonomi

POLONYA'NIN OYUN SEKTÖRÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Image

POLONYA'NIN OYUN SEKTÖRÜ BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR.

Polonya’nın bilgisayar oyunları endüstrisi, istihdam ve iş tekliflerinin artmasıyla dinamik bir büyüme kaydetmektedir.

"The Witcher" gibi oyunlarla uluslararası beğeni toplayan sektör şu anda Polonya'da yaklaşık 10.000 kişiyi istihdam eden 400'den fazla şirketten oluşuyor ve görünüşe göre bu sayılar artıyor.

Puls Biznesu gazetesinin Pazartesi günkü haberine göre, işe alım şirketi Devire, geçen yıla göre sektörde istihdam edilen kişi sayısının yaklaşık yüzde 7 arttığını bildirdi.

Gazeteye göre, oyun sektöründeki en çok iş teklifi Gdansk, Katowice ve Poznan şehirlerinde bulunuyor.

Video oyun endüstrisindeki en popüler pozisyonlar, unity and unity3D geliştiricileri, oyun proje yöneticileri ve grafik tasarımcılarıdır. Ek olarak, analistler, test uzmanları ve ürün yöneticileri gibi diğer BT sektörleri için adaylar da talep görmektedir.

Devire'de kıdemli BT ve Telekom işverenlerinden Dominika Opozda, Puls Biznesu'ya şu anda "işe alma ve reklam web sitelerinde oyun geliştirme pozisyonları için yaklaşık 300 iş teklifi bulunabileceğini" söyledi.

Gazete ayrıca, işverenlerin yalnızca kodlama yapabilen ve mantıklı düşünebilen insanları istemediğini, aynı zamanda yaratıcılığa ve oyun tutkusuna sahip insanlara da ihtiyaç duyduklarını bildirdi.

PB, "Ek olarak, uzmanların BT, grafik tasarım, 3D animasyon ve video düzenleme alanlarında becerilere sahip olması gerekir" diye yazdı.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2021 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa