Tarihçe


Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in /potiad/administrator/components/com_sppagebuilder/helpers/sppagebuilder.php on line 156
Kurumsal
Polonya-Türkiye İşadamları Derneği 29.03.1997 tarihinde Varşova’da kurulmuştur. Derneğin 1 numaralı kurucu üyesi olan Sayın Fikret Büyükbayrak aynı zamanda 2000 yılına kadar ilk başkan olarak görev yapmıştır. 1997-2000 yılları arasında genel sekreterlik görevini emekli edebiyat öğretmeni Ali İhsan Aydın yürütmüştür. Genel başkanlığa 2000 yılında seçilen Sayın Sait Büyükbayrak bu görevi 2003 yılındaki genel kurula kadar sürdürmüştür. Bu dönemde genel sekreterlik görevini Sayın Selçuk Yargıcı yürtümüştür. Mart 2003’te yapılan genel kurulda başkanlığa Sayın Selçuk Yargıcı getirilmiştir. Mart 2004’teki genel kurulda alınan kararla dernek genel sekreterliğine öğretim üyesi Doç. Dr. Öztürk Emiroğlu getirilmiştir.
Polonya –Türkiye İşadamları Derneği 1 numaralı onursal üyesi eski Cumhurbaşkanı Sayın Süleymen Demirel, 2 numaralı onursal üye Türkiye’nin eski Varşova Büyükelçisi sayın Korkmaz Haktanır, 3 numaralı onursal üye yine eski büyükelçilerden Sayın Solmaz Ünaydın, 4 numaralı onursal üye eski müsteşar Sayın Hüseyin Avni aksoy ve 5 numaralı onursal üye eski ticaret ateşesi Sayın Selçuk Yargıcı’dır.
Polonya –Türkiye İşadamları DerneğiDEİK üyesidir. Polonya ile Türkiye arasında „Serbest Ticaret Anlaşması”nın yapılmasında, Türk Hava Yolları’nın Varşova’ya tarifeli seferler başlatmasında, Polonya’da ve Türkiye-Polonya İş Konseyi’nin toplanmasında, Polonya’nın Wroclaw kentinde bir okula Mustafa Kemal Atatürk’ün adının verilmesinde ve daha bir çokfaaliyette dernek aktif rol oynamıştır. Türkiye-Polonya arasında iş, dostluk, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin artırılmasında dernek üzerine düşeni yapmaya her zaman hazırdır.
potiad_logo3.png
A ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo
05-552  / Wólka Kosowska / Warsawa
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Bizi takip edin!

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2022 POTIAD.

Design By Fabryka Emocji

Search

+48 883 348 757ul. Nadrzeczna 7A, Jabłonowo, 05-552 / Wólka Kosowska / Warsawa