Tarihçe

Polonya-Türkiye İşadamları Derneği 29.03.1997 tarihinde Varşova’da kurulmuştur. Derneğin bir numaralı kurucu üyesi olan Sayın Fikret Büyükbayrak aynı zamanda 2000 yılına kadar ilk başkan olarak görev yapmıştır. 1997-2000 yılları arasında genel sekreterlik görevini emekli edebiyat öğretmeni Ali İhsan Aydın yürütmüştür. Genel başkanlığa 2000 yılında seçilen Sayın Sait Büyükbayrak bu görevi 2003 yılındaki genel kurula kadar sürdürmüştür. Bu dönemde genel sekreterlik görevini Sayın Selçuk Yargıcı yürütmüştür. Mart 2003’te yapılan genel kurulda başkanlığa Sayın Selçuk Yargıcı getirilmiştir. Mart 2004’teki genel kurulda alınan kararla dernek genel sekreterliğine öğretim üyesi Doç. Dr. Öztürk Emiroğlu getirilmiştir.
Polonya – Türkiye İşadamları Derneği bir numaralı onursal üyesi eski Cumhurbaşkanı Sayın Süleymen Demirel, iki numaralı onursal üyesi Türkiye’nin eski Varşova Büyükelçisi Sayın Korkmaz Haktanır, üç numaralı onursal üyesi yine eski büyükelçilerden Sayın Solmaz Ünaydın, dört numaralı onursal üyesi eski müsteşar Sayın Hüseyin Avni aksoy ve beş numaralı onursal üyesi ise eski ticaret ateşesi Sayın Selçuk Yargıcı’dır.
Polonya – Türkiye İşadamları Derneği, DEİK üyesidir. Polonya ile Türkiye arasında ''Serbest Ticaret Anlaşması''nın yapılmasında, Türk Hava Yolları’nın Varşova’ya tarifeli seferler başlatmasında, Polonya’da ve Türkiye-Polonya İş Konseyi’nin toplanmasında, Polonya’nın Wroclaw kentinde bir okula Mustafa Kemal Atatürk’ün adının verilmesinde ve daha bir çok faaliyette dernek aktif rol oynamıştır. Türkiye-Polonya arasında iş, dostluk, kültürel ve sanatsal faaliyetlerin artırılmasında dernek üzerine düşeni yapmaya her zaman hazırdır.

Bizi takip edin!

potiad_logo3.png
A ul. Nowoberestecka B-16 02-204 / Varşova/ Polonya
E potiad@potiad.orgM +48 883 34 87 57

Abone Olun!

Düzenli güncellemeler için haber bültenimize abone olun veya bizimle iletişime geçin.

Copyright © 2024 POTIAD.

Design By Yüceltan Ebiri

Search